about-img-1

המלצה: חטיפים דנטליים לכלבים

בנינו, אף פעם לא הייתי טובה בליצור לעצמי שיגרת טיפוח עד שממש שמתי את זה בראש סדר העדיפויות שלי, אבל שיניים? מאז ומתמיד זה פשוט ברור שצריך לצחצח! אבל איזה חלום זה אם היה לנו חטיף שמנקה שיניים?

חטיפים דנטליים לכלבים זה רעיון פשוט גאוני, אבל נשמע לא הכי אמין, כי מה הסיכוי שמשהו יכול לתת תחליף ראוי לצחצוח שיניים? אז החלטתי לבדוק את העניין ולראות מה באמת מומלץ יותר לעשות, מה מספיק טוב בתור תחליף, מה קורה בטבע ואיך לעזאזל שומרים על השיניים של הכלב בלי לקבל ביס אם הוא שונא לצחצח?!

בעיקרון, תמיד אומרים שסופר חשוב לצחצח לכלבים שלנו את השיניים, גם וטרינרים וגם בחנויות חיות, וזה באמת נכון!  אבל בנינו, לא כל הכלבים מקבלים את זה באהבה (גם לא כל האנשים, אבל זה עניין אחר). ובמקרה כזה מה עושים?  יש המון פתרונות לכלבים כאלה כמו נשכנים, חטיפים, משחקים, עצמות, עצים וכו' (עוד נדבר על זה).

אחד הפתרונות ששומעים עליהם יותר, שגם אני אישית מאוד אוהבת, הוא חטיפים דנטליים. כיף לתת אותם לכלב, בכל זאת חטיף, וגם שומרים על ההיגיינה של השיניים בקלות. אבל צריך לדעת איך בוחרים אותם.. יש חטיפים ממש פשוטים שכל הרעיון בהם זה נטו הכרסום של החטיף והמרקם שלו שעוזרים להוציא לכלוך מצטבר בשיניים ומומלץ יותר למצוא חטיף שיש לו תכונות מעבר לכך.

מי לא ישמח לקבל כל יום חטיף טעים

תאכלס, ביום יום אני משתדלת לשמור על השיניים שלה אבל זה  לא מספיק, והטעות הכי גדולה שלי זה שלא התחלתי איתה מההתחלה כי פשוט לא ידעתי שכלבים צריכים לצחצח שיניים בכלל. בקיצור, אני משתמשת בג'ל אורזים שהוא בעצם כמו משחת שיניים שלא מחייבת צחצוח כי היא ממיסה את אבן השן, אבל אני לא  מספיק מקפידה לשים אותה לטינקי כי היא לא מתה על זה, למרות שהיא אמורה להיות טעימה (באמת יש לה ריח מתוק והיא דביקה). אבל אני כן מקפידה לתת לה חטיפים דנטליים, כי חטיפים זה כיף!

רציתי לתת לכם המלצה אישית אז בדקתי את החטיפים הדנטליים WHIMZEES (ווימזיס) שקיבלתי מחברת "ביופט". ווימזיס עשויים ממרכיבים טבעיים בלבד (GMO free – ללא מרכיבים מהונדסים גנטית), לא מכילים צבעי מאכל או חומרים משמרים והכי חשוב צמחוניים לגמרי וללא גלוטן (ככה שהם מתאימים גם לכלבים רגישים ממש). החטיפים הדנטליים של ווימזיס מכילים 6 רכיבים בלבד וכך הם גם קלים יותר לעיכול ובזכות זה שהחטיפים לא עמוסים מבחינה תזונתית אפשר בכיף להוסיף אותם לתפריט היומיומי של הכלב, ואפילו מומלץ לתת חטיף אחד ביום.

בטבע הכלבים מנקים את השיניים שלהם בעזרת כרסום דברים כמו עצמות של נבלות או ענפים וגזעים של עץ, אז החטיפים הדנטליים באים לענות על הצורך הזה של הכרסום ולכן ווימזיס עשו את החטיפים שלהם קצת קשים יותר כדי לעשות את תהליך הלעיסה ארוך יותר מחטיף רגיל.

כשחקרתי על ווימזיס ומצאתי את האתר שלהם גיליתי שהם מיוצרים בהולנד והכי שמחתי לגלות שהחברה דוגלת בשמירה על איכות הסביבה וזה ממש מהערכים העליונים שלהם. ובמחקר שנערך במשך חודש גילו שהחטיפים של ווימזיס יעילים יותר ב 80%  משאר החטיפים הדנטליים, ואני אומרת למה שלא אעשה מבחן בעצמי?

את מבחן הטעם הם לגמרי עברו בגדול!  טינקי ממש השתגעה על החטיף עוד לפני שפתחתי את האריזה! (אל דאגה , הספקתי לפתוח אותו והיא לא אכלה את הניילון), לקח לה בערך 5 דקות לאכול את החטיף, אולי ציפיתי לקצת יותר, אבל ביחס לשאר החטיפים הדנטליים שנעלמים תוך שנייה זה באמת הרבה זמן.

את מצב השיניים וריח הפה של טינקי אני אמשיך לעדכן פה עם תאריכים ואתם מוזמנים לכתוב פה בתגובות גם אם ניסיתם ואיך זה הלך אצלכם 😊  

צרפתי לכם סרטון חמוד מתורגם שמסביר על החטיפים והמרכיבים שלהם

ועוד כמה דברים לפני שמסיימים

  • מומלץ לתת חטיף אחד ביום בהתאם לגודל ומשקל הכלב (לפי טבלת ההאכלה שמצורפת למטה)
  •  החטיפים לא מתאימים לגורים מתחת לגיל 9 חודשים.
  •  החטיפים לא מתאימים לכלבים מתחת ל-2.7 ק"ג.
  •  יש לספק מים טריים לכלב שלכם באופן קבוע. (גם בלי קשר לחטיף, אבל תחשבו שגם אתם צריכים בד"כ מים אחרי אוכל או חטיפים)

*** כמו כל חטיף או אוכל חדש, שימו לב שהכלב אוכל את החטיף כמו שצריך, לא לוקח ביסים גדולים ובולע. כל חטיף שנבלע בלי לעיסה יסודית יכול להזיק לבריאות הכלב וגם להיות ממש מסוכן ואפילו קטלני.

אז יאללה, תהנו ואל תשכחו לספר איך היה

תגובות

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

גלילה למעלה