תבנית תמונה ראשית לבלוג (5)

קורונה, בידוד וחיות מחמד

אז נכנסתי לבידוד.

כשקיבלתי את ההודעה שאחד הברמנים במסיבה שהייתי בה בפורים התגלה כחולה קורונה, דיי נלחצתי. הבנתי שאני צריכה להיכנס לשבוע של בידוד והייתי נורא מבולבלת מזה. לא הבנתי מה ההשלכות, מה צריך לעשות ומה אסור, מה זה בכלל בידוד, ומה זה אומר על טינקי ?! חיות המחמד שלנו זה בכלל סוגייה בפני עצמה, שמעתי כל כך הרבה שמועות ולא היה לי מושג מה נכון ומה לא. בעלי חיים מדבקים בקורונה? הם מעבירים את הוירוס? הם צריכים להיות בבידוד? ואם מותר להם לצאת, אנחנו יכולים לצאת איתם לטיול קצר ולחזור?

אז החלטתי לעצור לרגע כדי לעשות קצת סדר בדברים במיוחד כי להיות בלחץ זה פשוט לא בריא.

לפי משרד הבריאות וארגון הרופאים הוטרינריים חיות המחמד אינן נמצאות בקבוצת הסיכון של קורונה. לפי כל מה שידוע כרגע, אין סיכון בהדבקה מהן ואין סיכון להדביק אותן, ככה שאני שמחה להסיר דאגה מליבכם ואתם יכולים להמשיך ללטף, לחבק ולשחק איתם. אבל עדיין תקפידו על היגיינה כמו שצריך, רחיצת ידיים וחיטוי , ואם אתם חשודים בכך שיש לכם קורונה, תקפידו על מסיכה כדי שבכל מקרה לא יהיה מצב שישארו שאריות מהוירוס על בעלי החיים.

להורדת הקבצים של הנחיות משרד הבריאות ואיגוד הרופאים הוטרינריים לחצו "להורדה"

מה שבטוח זה שבעלי החיים לא צריכים להיות בבידוד!  אם תשאירו בהסגר בבית כלב או חתול שרגילים לטייל בחוץ, מעבר לשיבוש השיגרה שלהם יכולות להיות הרבה השלכות אחרות גם על המצב הבריאותי שלהן. היום יצאו עוד הנחיות חדשות ממשרד הבריאות וגם שם רשום שמותר לצאת לטייל עם החיות שלנו (באופן מבודד) כך שהשגרה של חיות המחמד שלנו יכולה להישאר כרגיל. 

ואם אני בבידוד, מה אני עושה?!

בעצם בגלל שאני וגם תומר בן הזוג שלי נמצאים בבידוד, ומשרד הבריאות לא מאשר למי שנמצא בבידוד בייתי לצאת משטח הבית, אנחנו נעזרים באחי הקטן שיוציא את טינקי לטיולים קצרים של בוקר וערב. אם אין לכם קרוב משפחה, שכן, או חבר שיכול לעזור לכם להוציא את הכלב לטיול, אפשר להיעזר בדוג ווקר (מוזמנים לכתוב בתגובות למטה אם אתם צריכים עזרה, או שאתם מציעים עזרה) .

והדבר היחיד שנשאר להתמודד איתו זה בעצם פריקת אנרגיה. בגלל שהטיולים התקצרו טינקי כבר לא פורקת את האנרגיה שלה באופן מספק כמו בדרך כלל , וצריך להתחיל לעבוד על פריקת אנרגיה בדרך יצירתית.

אתמול התחלתי באינסטגרם את אתגר הבידוד. האתגר נמשך 7 ימים שזה בעצם מספר הימים שיש לי לבידוד ובעצם בכל יום אני עובדת עם טינקי על תרגיל חדש, או משחק מאתגר וככה גם אני מעבירה את הזמן בבידוד, גם טינקי פורקת המון אנרגיה (עבודה עם המוח פורקת אנרגיה בצורה מעולה) ובנוסף להכל, העבודה היום יומית עם הכלב מחזקת את הקשר בטירוף!

היום הראשון של האתגר בהחלט עבר בהצלחה גדולה. עבדתי עם טינקי על התרגיל "מת" שאף פעם לא ממש הצלחתי לעשות איתה, בעיקר כי תמיד התייאשתי נורא מהר ועברתי לדברים אחרים. אבל הפעם היה המון זמן בשביל זה.

ממש נהנתי לעבוד עם טינקי על התרגיל וגם זה העביר לי את הזמן ממש מהר, טינקי הייתה ניראית מאושרת וגם הייתה סופר עייפה אחרכך. אז אני חושבת שהאתגר לגמרי עשה את העבודה ואני כבר הולכת לצלם לאינסטגרם את האתגר של היום.

מוזמנים להיכנס לראות 😊

תגובות

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

גלילה למעלה