תבנית תמונה ראשית לבלוג (1)

אהינה משותק ב 4 רגליים

קרה היום משהו מטורף ואני ממש שמחה לשתף אותכם

לפני שבוע הגיע למרפאה בזמן הסטאז' שלי כלב מתוק להפליא בשם אהינה כאשר הוא משותק ב 4 רגליים ,את הראש הוא כן מרים כשקוראים לו, אבל לא מצליח לקום בכלל וכמובן שגם את הצרכים שלו הוא עושה על עצמו ולא שולט בהם.

בדיקה ראשונית לאהינה במרפאה לחיות בית של ד"ר שגיב בן יקיר | דורין זלכה

בבדיקות שעשה לפני שהגיע אלינו הגיעו לכך שיש לו גידול כלשהו בחוליות הצוואר. הדגימות שלקחו לא היו חד משמעיות ולא ידעו אם זה גידול סרטני או סתם איזה גוש שומן או קריש דם. נתנו להם 2 אופציות, או ניתוח קשה שהסיכוי לצאת ממנו בשלום הוא נמוך (בכל זאת, כלב ענק בגיל 11 הסיכויים לצאת מההרדמה לא כ"כ טובים) והאופציה השנייה והמדהימה להרדים את הכלב כי גם ככה אין לו סיכוי. אז כל מה שעשו זה פשוט לתת לו 3 שבועות סטרואידים שחוץ מפצעים בכל הגוף לא עשו לו כלום.

טיפול דיקור ראשון לאהינה | דורין זלכה

לשמחתנו ולשמחת כולם הבעלים המקסימה שלו לא הייתה מוכנה לוותר עליו כ"כ מהר לפני שתנסה את הכל וכך הגיעה אלינו לרפואה המשלימה. לפי הצילומים שכבר עשה באמת רואים גוש באיזור חוליות הצוואר, שכנראה לוחץ לו על העצבים וגורם לשיתוק. לא תמיד כשיש שיתוק מדובר בפריצות דיסק כמו שנוטים לחשוב

זיכרו:  לא עושים דיקור סיני לגידולים סרטניים כי זה פשוט יגרום לסרטן להתפשט בגוף בעזרת זרימת הדם המוגברת שהדיקור עושה!

ממש אחרי הטיפול הוא כבר שמח | דורין זלכה

במקרה של אהינה בחרנו כן לטפל בו בדיקור כי זה היה המוצא האחרון שלו. אם זה לא סרטן נוכל לשחרר את החסימה והלחץ שהגוש יוצר ונקבל כלב בריא והולך, ואם זה כן סרטן, בין כה וכה אי אפשר לנתח אותו בגלל הגיל, בדיקות הדם, והאיזור המאוד רגיש. ( באיזור הזה גם לא היה ניתן לטפל בסנגווינריה לסרטן כי הגידול היה ממש עמוק וצמוד לעמוד השדרה – בקרוב אכתוב לכם על סנגווינריה לטיפול בסרטן והעלמת גושים בלי ניתוח)

בסופו של דבר, עשינו לו דיקור מסביב לגידול באיזורים שבהם היה רגיש במהלך הבדיקה.

אז לפני שבוע טיפלנו בו בפעם הראשונה בדיקור, והיום כשהגיע לטיפול השני קיבלנו כלב הולך! וגם כבר עושה צרכים לבד ?

שבוע אחרכך, עוד לפני הטיפול השני, אהינה כבר עומד לבד והולך | דורין זלכה

פשוט אל תוותרו עליהם, גם אם לפעמים זה נראה אבוד .

תגובות

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

גלילה למעלה